אספסוף

מנחה ממושקף ואליטיסטי עומד ובידו מקל הוראה.

מנחה: ערב טוב. היום בתוכנית הטבע שלנו " בעלי חיים- למה פשוט לא להרוג אותם", נחקור בעל חיים מיוחד במינו.

(התמונה מתרחבת והמצלמה קולטת אדם שני עומד ליד המנחה. הוא לבוש בגופיה, מכנסיים קצרים וכפכפים, מעשן שארית סיגריה ומפצח גרינים שאת קליפתם הוא יורק על הריצפה)

מנחה: ובכן, זהו זן נפוץ מאוד של יונקים ים תיכונים. הנקראים השפה המקצועית – ריפרפיקוס נורמליקוס, או בעיברית – אספסוף. הפרט הספציפי שנמצא לפנינו משתייך לזן המצוי ומכונה בפני החוקרים- דויד.

דויד: (יורק קליפות גרעינים עך הריצפה)

מנחה: ובכן, נבחין במספר תכונות בסיסיות של האספסוף. (מורה עם המקל)

ראשית הוא שעיר ביותר, בכל גופו. אפשר לראות כאן את גולגלתו הגדולה המשמשת אותו בעיקר למאבקי אגו אכזריים בהם הוא נוגח ביריביו בפראות.

דויד: (משהק בגסות)

מנחה: הוא מעולם לא פיתח לעצמו גינונים חברתיים. הוא נוהג לסמן לעצמו טריטוריה, ולהשתלט עליה. בידיוק כמו בן דודו הרחוק – האורנג אוטנג.

דויד: (מסתכל סביב ועל מפשעתו).

מנחה: מוחו פרמיטיבי ביותר. עם זאת, הוא פיתח יכולת מתמטית קלושה, המשמשת אותו בעיקר לצורך מילוי טפסי טוטו.

דויד: (מגרד את פדחתו – עושה את עצמו מתאמץ לחשוב. המצלמה עוברת למנחה)

מנחה: נתבונן מעט בצורת העמידה שלו (תמונת המצלמה מתרחבת וקולטת את שניהם. כעת דויד עומד בצורה מגוחכת) כפי שאפשר לראות, חזהו ועכוזו מובלטים יתר על המידה, בעוד ידיו מתנופפות לצדדים. צורת עמידה אופיינית ביותר לאספסוף, וניתן לקבוע בוודאות כי רמות ההורמון הזכרי הגבוהות שלי – הטוסטסטרון, היו, קרוב לוודאי, הורגות כל יצור חי אחר.

מנחה: האספסוף נפוץ מאוד כמעט בכל רחבי הארץ. ניתן למצוא אותו במקומות הרבייה הטבעיים שלו: פארקים ציבוריים, מגרשי הכדורגל, מרכזי מפלגות מסויימות ולמעשה כמעט בכל מקום ברחבי-

דויד: (פונה למנחה) הלו?

מנחה: אם כן כפי שאפשר לראות, הוא גם יודע לדבר, אם כי אופן ההתבטאות-

דויד: הלו?!

מנחה: ובכן, נראה כי באופן פרמיטיבי, הוא מנסה לתקשר עימי. (לאט) כן דויד?

דויד: אתה מדבר עלי?

מנחה: ובכן דויד-

דויד: הא?!

מנחה: כפי שאמרתי-

דויד: לא הבנתי!


(המנחה מתחיל לסגת לאחור בעוד דויד מתקרב אליו בצעדים מאיימים. נסיגתו הופכת אט אט מהירה יותר עד שהוא נמלט לגמרי. תוך כדי הוא ממשיך להרצות)

מנחה: האובייקט האספסופי חש כי הטריטוריה הפרטית שלו נחדרה על ידי גורם זר. הוא מרגיש מאויים (בורח) עתה תוכלו לצפות כיצד הריפרפיקוס נורמליקוס יוצא לציד אחר טרפו. במיוחד שימו לב לצורה הפרמיטיבית שבה הוא מתנועע (צועק מרחוק, קולו נעלם בפייד)